Bilim Diş Kliniği’nde Diş Beyazlatma Tedavisi İle Farkındalık Kazanın!

Bilim Diş Kliniği’nde Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş beyazlatma, insanların çok uzun yıllardır ilgilendiği kozmetik bir tedavidir.  Sağlıklı ve güzel bir görünüme herkes sahip olmak ister.  Bu kişilerin gerek günlük hayatında gerek iş hayatında kendine olan güven ve saygıları için bir gereklilik haline gelmiştir. Sağlıklı ve parlak gülümsemeler beraberinde başarıyı ve mutluluğu da getiriyor. Diş beyazlatma tedavisi ise gülüşünüzün gücünü en iyi …

Diş beyazlatma, insanların çok uzun yıllardır ilgilendiği kozmetik bir tedavidir.  Sağlıklı ve güzel bir görünüme herkes sahip olmak ister.  Bu kişilerin gerek günlük hayatında gerek iş hayatında kendine olan güven ve saygıları için bir gereklilik haline gelmiştir. Sağlıklı ve parlak gülümsemeler beraberinde başarıyı ve mutluluğu da getiriyor. Diş beyazlatma tedavisi ise gülüşünüzün gücünü en iyi gösterme prosedürlerinden biridir. Bilim Diş Kliniği’nde diş hekimlerimiz ile doğru tedavi ve yönlendirmelerle sizlere istediğiniz parlaklığı sunuyoruz.

Dişlerimiz Neden Renklenir ve Diş Beyazlatma Tedavisine Neden İhtiyaç Duyarız?

Işıltılı bir gülüşe sahip olmak, sadece estetik açıdan değil, kendinize olan güveniniz ve sosyal hayatınız için de oldukça değerlidir. Fakat zamanla dişlerimiz çeşitli nedenlerden dolayı renklenebilir ve bu da gülüşünüzün güzelliğini gölgeleyebilir. Diş beyazlatma, bu renklenmeleri gidererek dişlerinizin doğal beyazlığını geri kazandırmaya yardımcı olan bir tedavi yöntemidir.

Dişlerin renklenmesine sebep olan birçok etken vardır.  Bunlardan bazıları şunlardır:

Yiyecek ve İçecekler: Asitli yiyecek ve içecekler, çay, kahve gibi koyu renkli içecekler çok sık tüketildiğinde zamanla dişlerinizde lekelenmelere neden olur. Bu lekelenmelerin geciktirilmesi için düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Bu tür yiyecek ve içeceklerden sonra ağzını çalkalamakta lekelenmeyi geciktirebilecek bir diğer yöntemdir.

Sigara kullanımı: Sigara dumanı genel sağlığını etkilediği gibi ağız sağlığınızı da önemli ölçüde etkilemektedir. Dişlerin üzerinde sarımsı kahverengi bir katmana sebep olabilir.

İlaçlar: Bazı ilaçlar dişlerde kalıcı lekelenmeye sebep olabilir.

Diş tramvaları:  Diş travmaları sonucu diş pulpasında (dişin siniri) kanlanma bozukluğu oluşabilir. Bu durum dişin renginin gri veya kahverengiye dönmesine neden olabilir.

Ağız Hijyeni: Düzenli diş fırçalamamak ve diş ipi kullanmamak dişlerde plak ve tartar oluşumuna neden olur. Plak ve tartar, dişlerin sarı veya kahverengi görünmesine neden olur.

Diş Beyazlatma Tedavisi İhtiyacınız Var Mı

Diş rengimizdeki değişimi çoğu zaman fark etmiyoruz. Dişleriniz dikkatinizi çekecek kadar sararmışsa renklenme çok ilerlemiş demektir. Böyle bir durumda diş beyazlatma için bir adım atmak en doğru karar olacaktır.

Diş renginizin sararması sadece içtiğiniz içeceklerden yada yediğiniz yemeklerden kaynaklı değildir. Diş rengi çoğu zaman genetik faktörlere bağlıdır. Birçok aile yaşlanladıkça dişlerde sararma eğilimine yatkındır. Yakın aile üyelerinizin çoğunun sarı dişleri varsa muhtemelen sizin de öyledir. Diş beyazlatma kaçınılmaz bir tercih olarak sizi bekliyor olabillir.

Herkes daha genç ve sağlıklı görünmek ister. Özellikle iş hayatında bu durum oldukça önemlidir. Peki diş beyazlatma sizin için uygun mu? İster kendinize olan saygınızı artırmak, ister sadece iş yerinde biraz rahatlamak istiyor olun, diş beyazlatma dişlerle ilgili birçok sorun için harika bir çözümdür.

Diş Beyazlatma Yöntemleri:

Diş beyazlatma yöntemleri, diş hekimleri tarafından klinik ortamda veya evde uygulanan yöntemler olmak üzere iki şekilde yapılabilir.

Ofis içi diş beyazlatma: Diş hekimi tarafından klinik ortamda uygulanan ofis içi diş beyazlatma işleminde, daha güçlü beyazlatma jelleri kullanılır ve işlem tek seferde tamamlanır.

Evde diş beyazlatma: Diş hekiminiz tarafından size özel hazırlanan plaklar ve beyazlatma jelleri ile evde uygulayabileceğiniz evde diş beyazlatma yöntemi daha uzun sürebilir, ancak ofis içi diş beyazlatma kadar etkili olabilir.

Neden Bilim Diş Kliniği’nde Profesyonel Diş Beyazlatma Tedavisi Tercih Etmelisiniz:

Bilim Diş Kliniği’ndeki deneyimli diş hekimleriyle diş beyazlatma tedavisinin en önemli avantajlarından biri, evde ki yöntemlerle elde edemeyeceğiniz iyi sonuçları garanti etmek için tedavi öncesi ve tedavi sırasında tedavinin gözetim altında tutulmasıdır.

Diş hekiminiz, diş beyazlatma işleminden önce diş beyazlatma işlemine iyi bir aday olduğunuzdan emin olmak için ön muayene yapacaktır. Diş hekimi dişlerinizi detaylı bir şekilde inceleyerek diş beyazlatmanın sizin için uygun olup olmadığına karar verecektir. Bu kontroller kusursuz bir gülümsemenin ön hazırlığıdır.

Ayrıca diş hekimi, sonuçları optimize etmek için beyazlatma maddesini uygulamadan önce dişlerinizi temizleyecek ve diş taşlarınızı temizleyecektir . Tedavi sırasında diş hekimi, tedavinin mümkün olduğu kadar ağrısız olduğundan, tedavi sonrasında diş hassasiyeti ve diş eti tahrişinin minimum düzeyde olduğundan emin olmak için düzenli kontroller yapacaktır.

Diş yüzeyindeki plakları ve renk bozulmalarını ortadan kaldıran çoğu evde beyazlatma yönteminin aksine, Bilim Diş Kliniği’nde profesyonel beyazlatma, yaş ve ilaca bağlı renk bozulmalarının meydana geldiği dişlere içeriden nüfuz eder. Bu evdeki sistemlere göre çok daha etkili ve daha uzun süreli sonuçlar verir.

Daha beyaz , daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız sizi de Bilim Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Profesyonel diş beyazlatmanın avantajlarını sizde keşfedin.